Takimet dhe komunikimet tona nė Internet   Dua dhe kerkoj ta takoj nje vajze, femer, djal, burr apo nuse

Kėrkoj shoqeri tė re

Emra shqip per vajza dhe djema

Si na gjeni neve

Sherbimet tona

Foto galeriaPer te dashurit e juaj te vegjel gjeni tek ne 3400 emra shqip (shqiptar e ilir)

Emra Femijesh, vajza (V)

Shtoj njė emer
Shtypni mbi shkronjen pėr tė gjetur emrat qė fillojne me tė
Vajzat:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Djemt:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Emra  VAJZAT  Origjina / Kuptimi

VALBARDHĖ-a

nga fjalė tė shqipes

valbona

VALBONĖ-a

nga njė emėr vendi

valdeta

VALDETE-ja

nga fjalė tė shqipes

Valdina

nga fjale shqipe

VALDITA

valdresa

Emer i bukur shqiptar

Valdrina

fjalė e shqipes

VALĖ-a

fjalė e shqipes

Valentina

Emėr i bukur

Valera

Emer shqip

Valėza

valet

VALINA

ME PELQEN SHUME

VALJETĖ-a

nga fjalė tė shqipes

Valmira

nje nder emrat me te bukur shqip

valmire

val dhe mire

valnesa

emer i bukur

valnora

emer i vjeter

VALONA

EMERI I VJETER I VLORES

valorina

esht emer shum i bukur

valsa

nuk e di

Valtesa

emer shqiptar

VALTIDĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

valtina

shkurtesa e fjales valentina

VALTIZĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

VALZA

VALZONĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

vanesa

internacional

VANESĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

VELSĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

VENDONĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

VENERA

Veneta

nga fisi ilir, venetėt

venisa

Venora

Venoza

vera

nuk di

veranda

VERĖ-a

fjalė e shqipes

verena

VERINĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

VERIONE-a

veriu i jon

VERJONĖ-a

nga fjalė tė shqipes

verlona

VERONA

veronika

ky emer eshte emer i botes

Verore

nga fjalė tė shqipes

vesa

emer shqip

VESĖ-a

fjalė e shqipes

Vetima

vetiola

emer shqip

Vijoleta

e vizlushme

Viktoria

Fitore

Vildane

emėr musyman

Vilma

viola

violanda

VIOLĖ-a

fjalė e shqipes

Violeta

emėr i vjetėr

Violina

emer vegle

viona

VIONĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

Visare

Vendi ku ka pasuri (Visare kineze) pasuri, ari , arte ...

vita

italisht jeta

Vjeshta

vjola

vjoleta

vjollca

VJOLLCĖ-a

fjalė e shqipes

vjosa

vjosana

lum

VJOSĖ-a

nga njė emėr vendi

vlera

nga fjala shqipe

VLERĖ-a

fjalė e shqipes

vlona

emer shqip

vlonisa

vlora

nje qytet ne shqiperi

VLORĖ-a

nga njė emėr vendi

Vlorentina

Vloriana

Emer i bukur

VOLSETĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

vullnete

fjale e shqipes emer timin qe ende se kum ndigju ta ket ende tjeterkush eshte emer i vecante

© Copyright 2002 - 2015 www.takime.de