Takimet dhe komunikimet tona nė Internet   Dua dhe kerkoj ta takoj nje vajze, femer, djal, burr apo nuse

Kėrkoj shoqeri tė re

Emra shqip per vajza dhe djema

Si na gjeni neve

Sherbimet tona

Foto galeriaPer te dashurit e juaj te vegjel gjeni tek ne 3400 emra shqip (shqiptar e ilir)

Emra Femijesh, vajza (L)

Shtoj njė emer
Shtypni mbi shkronjen pėr tė gjetur emrat qė fillojne me tė
Vajzat:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Djemt:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Emra  VAJZAT  Origjina / Kuptimi

LABEATĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

LABENTINĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

LABĖRI-a

nga njė emėr vendi

Labinota

Emėr e nju lumit te gjat ne shqiperi

LADINĖ-a

emėr i moēėm

ladiona

latinishte

LADONĖ-a

emėr i moēėm

LAHUTĖ-a

fjalė e shqipes

LAIDĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

LAIDINĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

LAIDONĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

LAJMIRA

keshtu e ka emrin vajza ime

lalida

Landra

hala se kena marr vesh:p

lanita

anita

Larglinda

fjalė shqipe

larisa

LASONI-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Launita

Laura

LAURENA

Laurenta

emer italian edhe shqip

Laurentina

lauresa

nuk e di emrin keshtu e ka shoqja ime dhe me pelqen shum

LAURESHĖ-a

fjalė e shqipes

laureta

nuk e di veq une e kom qashtu edhe boll i mir um doket

Laurinda

Laurita

albanian nga nje roman shqipetar qe ka te bej me nje mbretresh shqipetare

LAVDI-a

fjalė e shqipes

Lavdije

LAVDONĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

lavdrime

vajz shum e bukur

Lea

nga gjinia femerore e emrit Leon(lat:Luan)

leana

emer i mir po prejardhjen nuk ja di

LEANDĖ-a

nga fjalė tė shqipes

Leandra

vjen nga italia eshte lule e bukur leander

learta

LEARTĖ-a

nga fjalė tė shqipes

Lebushe

emer unikat

Leda

emer i vjeter shqiptar

LEDIANĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Ledinė-a

fjalė e shqipes

LEDIONĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Ledjona

LEDORĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Lejdina

Lejla

Emer mysliman

lela

Lena

LENDĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

LENDINĖ-a

fjalė e shqipes

lENDIONA

Kosovare ne iliren e vjeter

Lendita

LENDITĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

lendona

emer i ri

lendrita

???

lenea

emer norvegjez

leoarta

leo arta

Leona

leonarda

shum i perferuar

leonda

leonesa

ne shqip eshte luanesh

Leoneta

leonida

Leonie

Emer international

leonisa

emer i bukur

Leonita

Leonora

Leontina

leora

nuk e di

leorena

leorena

leotrina

lerenta

lerina

lesendra

LESINĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Leta

letina

emer i bukker me plot lumturi

Leuarta

emer i bukur

leunita

bukuroshe

leunora

emer i buker

leuntina

emer modern

Leutrina

Vjen nga vendi italian

LIANA

emer femre fjali e gjuhes shqipe

liberta

liburna

rrjesh nga fisi i liburneve

lidra

nje emer i bukur

Lika

LILI

LULE E RRALL/REFLEKTUSE DHE TRANSPARENTE

Lilia

Lilza

Lina

butesi

linda

LINDĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

lindiana

Lindihena

Lindionė

lindita

LINDIZĖ-a

nga njė emėr vendi

lindona

lindora

sdi

LINDRITĖ-a

nga fjalė tė shqipes

Linea

Linesa

Emer i bukur i tezes tem

linora

emer spanjoll

LINORĖ-a

nga njė emėr vendi

linosa

Liona

angleze

lioneta

emer internacional

Lira

lirė-para e vjeter

Liranda

LIRĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

Liresa

LIRI-a

fjalė e shqipes

LIRIANĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

lirida

Liridona

LIRIDONĖ-a

nga fjalė tė shqipes

lirie

lirije

lirije

lirijeta

LIRIKĖ-a

fjalė e shqipes

lirita

LIRIZĖ-a

nga njė emėr vendi

lirona

walalshum emer i bukur eshet a

Lisa

emer i mocem shqip

Lisandra

lisara

emer i veqant

lisjana

goca e dades

Liza

lodena

loena

i bukur

Lola

lolita

shum me pelqen ky emer

Lona

kosovare

londina

LONDLINA

NE LONDER LINDA

Londra

londresa

emer i bukur

lonida

NGA ROMANI ILIADA

lonita

Emer i bukur

Lora

se di po um pelqen qeky emer

lorada

kombinimi i emrav te prinderve dhe mbiemrit

LORANĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

lorea

emer i“bukur

lorena

Lorentina

loresa

qytet

Loresė

LORETA

LORI

Loriana

emer shum i bukur

Lorida

Lorienta

emer i ri

Lorika

LORINA

lorinda

lorisa

lorita

lornesa

LUANĖ-a

fjalė e shqipes

Luarda

Luesa

emer i bukur per vajza

LUISA

luiza

kombinimi i emrave te prinderve

lulbore

LULBORĖ-a

fjalė e shqipes

Luldita

emer shqip dhe i bukur

Lule

fjalė e shqipes

Lulėjeta

Lulevera

lulije

lulishtja

Luljete

emer shqip Lule e jetes

LULKUQE

fjalė shqipe lulje kuqe

Lulmira

Lume

ėsht e lumtur

Lumnije

LUMTURIJE

fjal e shqipes

luna

margarini turk luna

Lundra

Lundrina

luneta

Lura

LURESA

emėr i njė lumi nė SHqipėri

LURETĖ-a

fjalė e shqipes

LURIANĖ-a

nga njė emėr vendi

Lusinda

ne gjuhen latine don me thene drite. dhe ky emer p

Lydia

lyra


© Copyright 2002 - 2015 www.takime.de