Takimet dhe komunikimet tona nė Internet   Dua dhe kerkoj ta takoj nje vajze, femer, djal, burr apo nuse

Kėrkoj shoqeri tė re

Emra shqip per vajza dhe djema

Si na gjeni neve

Sherbimet tona

Foto galeriaPer te dashurit e juaj te vegjel gjeni tek ne 3400 emra shqip (shqiptar e ilir)

Emra Femijesh, vajza (I)

Shtoj njė emer
Shtypni mbi shkronjen pėr tė gjetur emrat qė fillojne me tė
Vajzat:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Djemt:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Emra  VAJZAT  Origjina / Kuptimi

Ida

idila

xixellime

IKENA

PREJ NJI FJALES SHQIPE, B.I

ILDA

ILIADA

ILIANA

Ilira

Ilire

nga ilirishtja , (femer ilire, vajz ilire, traditė

ILIRIA

Iliriana

Ilirida

motra ime de

ilirijana

Ilirjana

Ilmije

ilona

emer i nje qytetari ilir

Ilsa

ina

inda

sedi veq ekom ni

indire

ky emer esht i bukur

ines

inola

intesa

emer iri dhe se ka kerkush

intuita

se di

Ira

emer i bukur

irena

irina

iris

nje lule qe gjendet afer lumit shkumbin

irma

Irolinda

qika e tetes sime e ka kete emer per fat te keq nuk ia di d.m.th

Irona

sja di

Irsa

isela

islarina

isra

eshte emer kuranor-shkalla ma e lart e xhenetit e ka vajza e vllaut

itena

emer ilir e ka mbesa e sajmirit te "fiks fare"

© Copyright 2002 - 2015 www.takime.de