Takimet dhe komunikimet tona nė Internet   Dua dhe kerkoj ta takoj nje vajze, femer, djal, burr apo nuse

Kėrkoj shoqeri tė re

Emra shqip per vajza dhe djema

Si na gjeni neve

Sherbimet tona

Foto galeriaPer te dashurit e juaj te vegjel gjeni tek ne 3400 emra shqip (shqiptar e ilir)

Emra Femijesh, vajza (F)

Shtoj njė emer
Shtypni mbi shkronjen pėr tė gjetur emrat qė fillojne me tė
Vajzat:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Djemt:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Emra  VAJZAT  Origjina / Kuptimi

Fabiola

Emri i bukur shum

fabiona

fana

diqka e bukur

Fara

fjalė e shqipes

fatbardha

emer shqipe

FATBARDHĖ-a

fjalė e shqipes

FATIME

MUSLIMAN

Fationa

fatjeta

Fatjona

emer i bukur i fatit

Fatlinda

Fatlona

FATLUME-ja

fjalė e shqipes

FATMIRE

emri i mamit

fatone

emr shqip

Fazile

nuk e di

fedona

fejen e dojm

Felirije

emer ilir

fellenza

emer shqip

Felona

nuk ka kerkund keso emer te bukur.

Fentora

Festa

nje emer shiptar (fest)

FESTIME-ja

nga njė fjalė e shqipes

Festina

fijona

emer shqiptare me domethenje...

FIKRIE

EMER I BUKUR

FILLESĖ-a

fjalė e shqipes

filloreta

FILLORETĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

filonida

finesa

fineta

Fiola

emer kurve

fiona

firena

emer drenushe

fisnike

dicka fisnike

fistina

fis-fiset ilire,dardane etj tina shkurtimet e emrave valen-tina

Fitore

eshte nje emer me i bukuri n bot qe te gjith e dojn

FJOLLA

fjolle bore

FJOLLĖ-a

fjalė e shqipes

Fjona

nje emer i bukur

fjonda

emri ma i bukuri

Fjoralba

Fjorda

emeri vjeter

Fjorela

Fjorlinda

FLAKA

FLAKĖ-a

fjalė e shqipes

flakrina

emer shqipe

Flakrona

flamure

emer kombetar

Flandra

Emer i Bukur i Fatit

Flatra

FLETĖ-a

fjalė e shqipes

Fletėza

flodina

diqka qe kuptohet "dina qka eshtt flori"flodina

FLOJERA-a

fjalė e shqipes

FLOKARTĖ-a

fjalė e shqipes

flora

une e kom kit emer spanjoll ciao

floranda

shum e bukur

florena

FLORENTA

flori /ar

Florentina

Florentjana

emer nga botusha

floresa

Floresha

Nga nje fjale e shqipes

Floret-a

emer dardan

floria

FLORIANĖ-a

fjalė e shqipes

Florida

nje nga emrat e nje shteti

Florie

florije

vajze nuk e di

Florinda

ne frangjisht lule

FLORINĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

florineta

Florjana

fjale e shqipes

FLORJETĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

Flutra

Flutura

folea

foljeta

fortesa

do te thot kull e shejt

FORTESĖ-a

fjalė e shqipes

FORTIANĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

fortina

Fortuna

fotesa

fot dhe esa

Frida

ang(frdoom-liri)

Frosina

ftesa

Furtuna

fjalė e shqipes/erė e fortė

© Copyright 2002 - 2015 www.takime.de