Takimet dhe komunikimet tona nė Internet   Dua dhe kerkoj ta takoj nje vajze, femer, djal, burr apo nuse

Kėrkoj shoqeri tė re

Emra shqip per vajza dhe djema

Si na gjeni neve

Sherbimet tona

Foto galeriaPer te dashurit e juaj te vegjel gjeni tek ne 3400 emra shqip (shqiptar e ilir)

Emra Femijesh, vajza (D)

Shtoj njė emer
Shtypni mbi shkronjen pėr tė gjetur emrat qė fillojne me tė
Vajzat:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Djemt:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Emra  VAJZAT  Origjina / Kuptimi

dafina

DAFINĖ-a

fjalė e shqipes

DAJTINĖ-a

nga njė emėr vendi

Dajtona

dalentina

emri dalentina esht emer moderrni

dalina

DALINĖ-a

nga njė emėr i moēėm

dallandyshe

dallendyshe

dana

Danea

daniela

Daorsa

emer ilir

dardaline

emer ilir po edhe i shtrejt

Dardana

Dardane

DARDANĖ-a

nga njė emėr vendi, ilir

Dardanesha

darosa

DASANTĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

DASARTĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Dashuri

dashurije

Dashuri ms

datina

DEA

nga njė emėr i moēėm

DEBORA

DĖBORĖa

fjalė e shqipes

delala

emer musliman

Delfina

DELFINĖ-a

fjalė e shqipes

DELINĖ-a

nga njė emėr vendi

delira

emer i moqem

DELIZĖ-a

nga njė emėr i moēėm

deljana

emer i bukur

DELONA

delta

DELVINĖ-a

nga njė emėr vendi

DENATĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Deneida

Denida

emer shqipetar

Denisa

emėr i bukur

deniza

vajz e bukur edhe shum halitme

Deola

derisa

h.k

Desara

Deshira

deshir

detare

fjal deti

detina

Detjona

deuleta

Devjola

dhurata

Dhuratė

fjalė shqipe

Diamanta

DIAMANTĖ-a

fjalė e shqipes

Diana

eschte emri buker

Dianė-a

emer antike-mbretershe e gjuetise

dieda

emer ilir

DIELLĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

DIELLĖZA-a

fjalė e shqipes

DIELLINĖ-a

fjalė e shqipes

DIELLONĖ-a

fjalė e shqipes

Diellza

Amina Semije Aziz Ēlirim Fatlinda Azra Ekrem

Diesa

emer shum i bukur, dhe i veqant

Dija

dijana

DIJANĖ-a

nga njė emėr i moēėm

DIJĖ-a

fjalė e shqipes

Dijona

dilara

emer internacional

dilora

vajze nuk e di

Dina

Besim

Dineta

dinita

diola

Diona

Dionila

eshte bashkim i emrit DIONisa dhe aNILA

Dionisa

nga shqipja

Diorita

lloje shkembi

Dita

Ditea

Emer i vjeter ILIR

DITJONĖ-a

nga fjalė tė shqipes

DITLINDĖ-a

nga fjalė tė shqipes

ditrona

DITURI-a

fjalė e shqipes

DITVERĖ-a

nga fjalė tė shqipes

Dizona

emer ilir

djellona

djellza

DODONĖ-a

emėr i moēėm

Dolorita

Se di po veq emer shumm i bukur

domena

emri domena esht nga fjalet ilire

DoNa

shkurtesa e emrit Donika

donata

donatela

donesa

muslim

donika

origjina ilire

DONIKĖ-a

emėr i moēėm

donisa

Donita

donjeta

DONJETĖ-a

nga fjalė tė shqipes

Donrina

Dora

fjalė e shqipes

Doranta

emer ilir

DORARTĖ-a

fjalė e shqipes

dorearta

dore e arte

Dorela

emer artistik(kombinim i notave muzikore)

DORENTINA-A

Doresa

dorina

nuk ed i

DORINĖ-a

nga fjalė tė shqipes

dorita

E Veqant

DORIZĖ-a

nga njė emėr i moēėm

dorjeta

jet jep

DORJONĖ-a

nga fjalė tė shqipes

Dorlira

fjalė e shqipes

dorontina

doruntina

DORUNTINĖ-a

emėr i moēėm

Drejta

drendafile

emer lulesh shqip

DRENĖ-a

nga fjalė tė shqipes

drenusha

drenusha

Drenushe-a

fjale shqipe

Drilona

emer shqip-BUKUROSHE.

Drina

se di

drinesa

DRIOLĖ-a

nga njė emėr vendi

Drita

Drita e qiellit

Dritana

Dritėlinda

emer me kuptim shqip

Dritėmira

DRITJONĖ-a

nga fjalė tė shqipes

Duararta

Duarta

emer vajze kosovare

duresa


© Copyright 2002 - 2015 www.takime.de