Takimet dhe komunikimet tona nė Internet   Dua dhe kerkoj ta takoj nje vajze, femer, djal, burr apo nuse

Kėrkoj shoqeri tė re

Emra shqip per vajza dhe djema

Si na gjeni neve

Sherbimet tona

Foto galeriaPer te dashurit e juaj te vegjel gjeni tek ne 3400 emra shqip (shqiptar e ilir)

Emra Femijesh, vajza (A)

Shtoj njė emer
Shtypni mbi shkronjen pėr tė gjetur emrat qė fillojne me tė
Vajzat:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Djemt:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Emra  VAJZAT  Origjina / Kuptimi

Aba

ėshtė shkurtimi i emrit albulena

ABETARE-ja

fjalė e shqipes

ADA

NGA ROMANI ILIADA

ADEA

nga njė emėr njeriu, ilir

adeja

Adela

ADELAJDA

adelin-a

Adelina

nje emer shqiptar

adelisa

nuk e di

adelona

Adenisa

Adesa

Adhuresa

E adhuruar

adhureta

adhurime

adia

Adiana

Emer Europian dhe shum Moderne

Adina

Adisa

emer shqip

admiana

adnita

adnora

adonesa

emer i mocom

adonisa

Adonita

Se di

adriana

emri i vajzes sime emeri bukur

ADRIANĖ-a

nga njė emėr vendi

aedona

Aela

Emer MUSLIMAN

AFEIDĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

AFĖRDITĖ-a

fjalė e shqipes

Aferina

Emer i ri

afina

emer shteti

afrina

AFRONA

FJAL ME KUPTIM AFRIMI

AFRORE-ja

nga njė fjalė e shqipes

agilona

agnesa

emer inter nacional

AGNESĖ-a

emėr i moēėm

Agneza

emri beqare

agojdita

agona

nga nje fjal e shqipes

agrina

AGRINĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

agtesa

e bukur e sjellshme

Aida

AIGINĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Aja

ne gjuhen arabe d.m.th mrekulli

ajkuna

emer shqipetar

ajlina

Ajola

AJRINĖ-a

fjalė e shqipes

Ajtene

Akide

Baza e Besimit Islam

ALARONĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

ALASINĖa

nga njė emėr njeriu, ilir

albana

ALBANĖ-a

nga njė emėr vendi

ALBANINA

EMĖR SHQITAR

albanita

albanota

ky emer esht emer shum i bukur

ALBĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

Albena

albenita

alberika

emer shiptar i moqem

Alberina

ex-femen e imja

Alberite

Alberta

Qika e tets Zoje

Albertina

Albesa

emer shqiptar

Albijana

albina

emer internacional

ALBINĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

albiona

Albiosa

emer ilir

albjona

albnora

emer shqip

Albnore

albona

fortese ne dardani

albonita

ALBRESA

emer shqiptar

albulena

ALBULENĖ-a

nga njė emėr vendi

alda

aldiana

aldina

aldiona

inter naconal emer

aldonita

kosov

ALDRESA

NUK E DI

ALEA

dhurat e allahut

Alegra

ALEJA

EMER MUSLIMAN

alejna

nadiu e propozon alejnen

ALEKSIA

VLORE GREQI

alena

alenda

emer i bukur

Alenja

Emer fetar(islam)

alesa

alesia

Alesija

ALETĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

alfreda

mbreteresha e bukuris

alfrida

algaalgas

ALHENA

emer me prejardhje arabe

alida

alie

Alija

emer i bukur

Alina

Alinda

aliona

i mir

Alirona

Alisa

alisa rrjedh nga ni fl E VJETER ROMAKE

alisia

alketa

ALKETĖ-a

nga njė emėr vendi, ilir

Alma

emer i shtepis

almira

ALMIRĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

almonda

ne qyhene frange lejthi

alpina

se di

Alta

altiana

emer vajze

altida

Emri i vajzes se dajes sime

altijana

emri ma i mir

Altina

ALTINĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

altresa

altrina

emer i bukur mua me pelqen shum e juve nuk e di

Altuna

emėr e kėngėtares

alvina

ALZANĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

alzeta

emer ilir

ALZETĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Amalia

AMANDA

emer internacional.shume i bukur

AMANTĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Amara

Amarda

Ameba

fjle shqipes.emer ilir

amela

emer shum i bukur

Amijona

Amila

SHIJE AMILA EMER ARAB I MUSLIMANVE

amina

asht ne kuran

amira

mirsjellje

amire

emer arab

Amjeta

emer i ri dhe shum i bukur

Amra

Emėr musliman

Ana

tirana

anabela

anabellka

albiana=ana blerta=bellka(K)

anaida

i marur nga emri diana

anaidra

e vequar,e kėndshme,e sjellshme,

analiza

emer shem i bukur

Anastasia

anda

ANDĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

ANDENĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

andeta

nga nje fjal e shqipes

Andia

Emer Ilir

andika

andina

ANDINĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

andisa

nuk edi

andolina

emer i bukur shum

ANDORA

Andra

te shohesh shum andra

ANDRIA

TIRANE

anduena

ANDUENĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

ANĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Anela

emer shqipta

Anesa

aneta

anete

i bukur

angelina

Angjela

Angjelina

anida

emer musliman

anika

Anila

Animona

Emer-luleje, emer shume i bukur(pershndetje nga Mira-prishtine

anisa

qe do te thot si engjell ???

Anita

emer shqiptar

anja

Anjesa

anjeza

ankatrina

anoralda

antigona

Antika

emer i shkelqyer

Antoneta

Antuana

aorsa

pejon

Aorta

fjal shqipe arteria me e madhe e zemres

APOLLONĖ-a

nga njė emėr vendi

ARANITĖ-a

nga njė emėr i moēėm

ARBANĖ-a

nga njė emėr vendi

ARBĖ-a

nga njė emėr vendi

arbeLina

ARBENĖ-a

nga njė emėr vendi

ARBĖNI-a

fjalė e shqipes

Arbenisa

emer i bukur

Arbenita

ARBENITĖ-a

nga njė emėr vendi

ARBĖNORĖ-a

fjalė e shqipes

arbėresha

ARBĖRESHĖ-a

fjalė e shqipes

ARBERI-a

fjalė e shqipes

arberiana

nje emer i bukur

ARBERITĖ-a

fjalė e shqipes

ARBERORE-ja

fjalė e shqipes

ARBESA

Arbina

Arbiona

Emer shqipetar

Arbnesha

Arbnora

fjale shqipe

arbona

emer shum i bukur

Arbonita

ARBORĖ-a

nga njė emėr vendi

Arbresha

Arbrita

arda

ardea

se d po mu me pelqen emri shm

ARDHMERI-ja

fjalė e shqipes

Ardiana

ardiane

ARDIANĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

ardiola

Ardiona

emer im pseodonim amo

ARDITA

emer shqip

ARDITĖ-a

nga fjalė tė shqipes

ARDONA

NUK E DI

Arela

i nje shoqes ne Kanada. e pershendes

arena

vajze aty ka mbahen garat

ARENĖ-a

fjalė e shqipes

aresa

areta

emer shqiptar

Argenta

fjal shqipe qe rrjedh nga emra ilir

Argesa

ARGETA

argita

emer i ri

ARGJENDĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

argjira

ARGJIRĖ-a

emėr i moēėm

ARGONĖ-a

fjalė e shqipes

ariana

emer shum i bukur

ARIANĖ-a

emėr i moēėm

arianeta

ARIANISĖa

emėr i moēėm

arianita

emri motres time me i bukri ne bottttttt

ARIANITĖ-a

nga njė emėr i moēėm

aridona

ariel

ARIELA

BASHKIMI I EMRAVE ARBEN.ILIR.ERDRINA.LIDA

Arigona

arijana

arijanda

arijanita

Arijeta

emer qe tingellon shqip

Arilonda

Arinisa

Ariola

ARIONĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

Arionela

emer shqip bukuroshe qika e axhit tim nga findlanda

Arisa

arita

arritja ne ket bot

ARITĖ-a

nga njė emėr i moēėm

arizona

nga nje emer vendi

Arjana

propozohet nga fiset shqiptare arjanat

ARJETA-ė

jeta eshte arė

ARJETĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

arjona

arlinda

ARLINDĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

Arlira

ar edhe lira

Armanda

ARMELA

QIKA E VLLAIT TIM E KA KET EMER

armenta

Armira

fjale e shqipes

Armonda

arneta

qe ndrit si ar

Arnisa

emer shqipetar

ARNISĖ-a

nga njė emėr vendi, ilir

Arnora

arolesa

emer i bukur per vajzen tuaj. .

aroma

AROMĖ-a

fjalė e shqipes

Arona

.......

ARRITA

EMER SHQIP

arsa

Arsida

SE DI

arta

artana

ARTĖ-a

nga njė fjalė e shqipes

Arteida

ARTESA

ARTIANĖ-a

nga njė emėr njeriu, ilir

artina

ARTINĖ-a

fjalė e shqipes (emėr bime)

artiola

Artiona

ARTIZANĖ-a

nga njė emėr i moēėm

Aruela

Arvanita

Emer Ilir

Arxhenta

Arxhenta

arzana

ARZANĖ-a

emėr i moēėm

Atdhetare

shqipe (adhedashuri)

ATIKA

EMER I VJETER SHQIPEMER I LASHTE

atina

Ationa

Atoliona

eshte emer sipas modes

Aulita

aulona

vlora e sotme

AULONĖ-a

nga njė emėr vendi, ilir

Aurela

Aurona

aurora

AURORĖ-a

fjalė e shqipes

Ayla

aylin

nga turkija/ esht drit, si drita

azra


© Copyright 2002 - 2015 www.takime.de