Takimet dhe komunikimet tona nė Internet   Dua dhe kerkoj ta takoj nje vajze, femer, djal, burr apo nuse

Kėrkoj shoqeri tė re

Emra shqip per vajza dhe djema

Si na gjeni neve

Sherbimet tona

Foto galeriaPer te dashurit e juaj te vegjel gjeni tek ne 3400 emra shqip (shqiptar e ilir)

Emra Femijesh, djem (D)

Shtoj njė emer
Shtypni mbi shkronjen pėr tė gjetur emrat qė fillojne me tė
Vajzat:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Djemt:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Emra  DJEMT  Origjina / Kuptimi

dafin

DAJT-i

nga njė emėr vendi

DAJTI

emėr i malit dajti nė Shqipėri

DALIN-i

emėr i moēėm

dalip

emer i mocem

dalldysh

dallosh

i dalluar

Dalmat

nga njė emėr njeriu, ilir

Dalmatin

Daltin

dani

Danush-i

Lun shum sha

DARDAN-i

nga njė emėr njeriu, ilir

darian

Daris

Mesues apo Profesor ne gjuhen Greke

darisi

emer musliman qe do te thot profesor

DASANT-i

nga njė emėr njeriu, ilir

DASAR-i

nga njė emėr njeriu, ilir

dashamir

nga nje fjale shqip

Dashnor

emer shqiptar

Dastid

emer i nje njeriu ilir

david

Dean

Debatik

Dedė

defrim

DĖFRIM-i

fjalė e shqipes

DELIN-i

nga njė emėr vendi, ilir

DĖLIRIM-i

fjalė e shqipes

Demokrat

DENAT-i

nga njė emėr njeriu, ilir

deni

maja malart alpina

Denis

denis

denison

eshte shum i bukur

Deon

mbret i mbretereshave

deor

Derjon

desaret

emer i lashte i nje fisi shqiptar

detjon

deti jon.

DIAMANT-i

fjalė e shqipes

Dian

Diar

i moqem

diart

diedon

Diell-i

diellon

diellor

dijamant

diqka e vleshme

dijan

DIJAR-i

nga njė fjalė e shqipes

Dijon

DIJONIS

dilon

emer i bukur

DIMAL-i

nga njė emėr vendi, ilir

Dines

fjalė e shqipes

Diolen

Nje fis ilir.

Dion

dionard

djali i djalit te mixhes e ka qeshtu

Dionis

perendia e diellit tek iliret e lashte

Dior

emer firme(christjan dior) po edhe i mir per emer shqip

Ditbardh

dita e bardh fjale e shqipes

DITION-i

nga njė emėr njeriu, ilir

DITJON

DITLUM-i

nga fjalė tė shqipes

DITMIR-i

nga fjalė tė shqipes

djell

Djellon

dod

Dodė

Dokleat

Fis Ilir.

Dominik

donald

emer i bukur

Donart

nga fjalet shqipe don art

DONAT-i

emėr i moēėm

dones

muslim

Doni

DONIK-i

emėr i moēėm

DONJET-i

nga fjalė tė shqipes

DONMIR-i

nga fjalė tė shqipes

DORANT-i

nga njė emėr njeriu, ilir

DORART-i

nga fjalė tė shqipes

dorent

DORIAN

Dorin

Doris

propozohet nga dora shqiptare pershembull dore

dorjan

DREJTIM

fjale shqipe; i drejte

DREN-i

fjalė e shqipes

Driart

DRILON-i

nga njė emėr vendi, ilir

DRIN-i

nga njė emėr vendi

drinald

Drinas

DRINOR-i

nga njė emėr vendi

Drion

DRIT-i

nga njė fjalė e shqipes

DRITAN-i

nga njė fjalė e shqipes

DRITĖRO-i

nga njė fjalė e shqipes

DRITJON-i

nga fjalė tė shqipes

dritlind

DRITON-i

nga njė fjalė e shqipes

DUGAGJIN-i

nga njė emėr vendi

Duran

I perhershem,kuptim fetar

DURIM-i

fjalė e shqipes

Durjan

Duron

esht i durueshem per gjo gje

© Copyright 2002 - 2015 www.takime.de