Takimet dhe komunikimet tona n Internet   Dua dhe kerkoj ta takoj nje vajze, femer, djal, burr apo nuse

Krkoj shoqeri t re

Emra shqip per vajza dhe djema

Si na gjeni neve

Sherbimet tona

Foto galeriaPer te dashurit e juaj te vegjel gjeni tek ne 3400 emra shqip (shqiptar e ilir)

Emra Femijesh, djem (A)

Shtoj nj emer
Shtypni mbi shkronjen pr t gjetur emrat q fillojne me t
Vajzat:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Djemt:    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Emra  DJEMT  Origjina / Kuptimi

Abedin

emer i moqem

ADAMAT-i

nga nj emer njeriu, ilir

ADAN-i

nga nj emer njeriu, ilir

Adhurim

Adil

ADILON

ADILONI-AUSTRI

Adis

ADMET-i

nga nj emer njeriu, ilir

admian

admir

emer i ri

ADMIRIM-i

fjal e shqipes

Adnan

emer musliman Mbrojtes i pronesis

Adnor

ADOMAT-i

nga nj emer njeriu, ilir

Adonis

adonit

ADRI

emer shume i bukur

ADRIAN-i

nga fjal e shqipes

Adriatik

Advan

Afet

india do te thote problem,kurse nga turqishtja do te thote me fal

AFRIM-i

fjal e shqipes

AFRON-i

nga fjal e shqipes

agenor

emer i par ilir

AGIM-i

nga fjal e shqipes

AGIMOR-i

fjal e shqipes

agnis

agnon

emer 27 vjeqar shum i bukur dhe i rrall

AGON-i

nga fjal e shqipes

Agonis

AGRIN-i

nga nj emer njeriu, ilir

AGRON-i

nga nj emer njeriu, ilir

agustin

emre modern

AIDAN-i

nga nj emer njeriu, ilir

AIGIN-i

nga nj emer njeriu, ilir

AIMIR-i

nga fjal e shqipes

Ajas

luan nga fjal arabe

AJRIM-i

fjal e shqipes

Akil

emer i vjeter

AKON

alajdin

emer musliman

ALARON-i

nga nj emer njeriu, ilir

ALASIN-i

nga nj emer njeriu, ilir

ALBAN-i

emr i moem

Albanit

emer shqiptar

ALBANOR-i

nga nj emr i moem

albatrit

ALBEHAR-i

nga fjal e shqipes

Albert

albes

emer ilir

Albi

ALBIAN

emer i moqem shqiptar

albijan

albin

ALBINOT

EMER SHQIPTARI

albion

Albison

Emer Ilir

albnor

Albonis

Emer shqiptar

ALBONIT

ALBOS

esht emer ilir

albrim

albulent

vjen nga nje fjale turke

Aldin

fame fetare

aldion

Aldrin

Nga fjal e Shqipes

Aleks

i huaj

aleksander ( ra)

figure e njohur ne histori

alfred

zoti i dejnit

ALGAS-i

nga nj emer njeriu, ilir

ali

emer turk

alien

Vjen nga jashtoksoret

Alim

alis

alisi

allbin

Alltan

ALMAT-i

emr i moem

Almerin

almir

esht emir i bukur

alon

alor

ALRON

EMR ILIR

altin-i

Alton

alvin

shok i mir

alvis

ALZAN-i

nga nj emr njeriu, ilir

ALZEN-i

nga nj emr njeriu, ilir

AMANT-i

nga nj emr njeriu, ilir

AMANTIN-i

nga nj emr vendi

Amar

arbe jete gjat

Amin

Amir

emer i gjuhes arabishte ,Amir-princ

amlin

shqipetar

Amor

ANDAM-i

nga nj emr njeriu, ilir

ANDEN-i

nga nj emr njeriu, ilir

Andi

ANDIK-u

nga nj emr njeriu, ilir

ANDIN-i

nga nj emr njeriu, ilir

Andion

ANDON

Andor

emr i nj vendi

Andri

emer internacional

Anduen

Anes

emer musliman

anik

musliman kuptimi /elegant

ANIL-i

nga nj emr njeriu, ilir

anis

Anteanit

ANTIAM-i

nga nj emr njeriu, ilir

Antigon

antik

koha antike

Anton

Antonio

Anuar

nuk e di

Apollon

emer shqip

Ar

valla se di haahah

ARANIT-i

emr i moem

ARB-i

nga nj emr vendi

ARBAN-i

nga nj emr vendi

Arben

ARBNOR-i

fjal e shqipes

Arber

emer i mocem

ARBR-i

fjal e shqipes

ARBRESH-i

fjal e shqipes

ARBRIM-i

nga nj fjal e shqipes

ARBROR-i

fjal e shqipes

arbes

arbi

musliman

ARBIAN-i

nga nj fjal e shqipes

Arbias

emer shqip djali jem

Arbion

arbios

Arblind

ari/blind

ARBOR-i

nga nj fjal e shqipes

arbrion

ARD-i

nga nj emer vendi, ilir

Ardi

sipas Bibles, biri i Bunjaminit

ARDIAN-i

nga nj emer njeriu, ilir

Ardiol

Lloj Vitamine

ardion

ARDIT-i

nga nj fjal e shqipes

ardon

emri i gjalit minxhes

Ardonis

Ardonit

ARGENT

emer shum i mir

Arges

Emer qyteti dhe lumi ne Rumani, emri i nje prej tre ciklopeve qe beni rrufete e Zeusit

ARGJEND-i

fjal e shqipes

ARGJENT

Argjendi

argon

Ari

arian

ARIANIS

nga fjala shqipe...

ARIANIT-i

emr i moem

Aridon

ARIGON

SHQIP

Arijan

Arijon

e ka djali im (dukati jon

ARION-i

nga nj emr njeriu, ilir

Aris

ariton

Arjan

propozohet nga fiset shqiptare Arjanet

Arjanit

Nga nj emr njeriu, ilir

arjon

arjonit

emer ilir

ARLIND-i

nga fjal e shqipes

armand

emer internacional

Armando

emer shqipetar

Armel

ARMEND-i

nga fjal e shqipes

Armin

ARMIR-i

emr i moem

armond

Arnet

Arnis

Arniti

Arnon

emer ilir

aron

arsen

arsen

arsi

ARSIM-i

fjal e shqipes

ART-i

fjal e shqipes

ARTAN-i

nga nj emr njeriu, ilir

ARTAS-i

nga nj emr njeriu, ilir

ARTI

ARTIAN-i

nga nj emr njeriu, ilir

ARTIJON-i

.... emer internacional

Artim

ARTIN-i

nga nj fjal e shqipes

artiol

artion

artir

shqiptare

Artist

Artit

ARTMIR-i

nga fjal e shqipes

Arton

Emer i njohur shqiptar

ARTOR-i

nga nj emr njeriu, ilir

ARTORAN-i

nga nj emr njeriu, ilir

artur

nga iliria dhe ish mbreti i par i asaj kohe

ARVEN-i

nga nj emr vendi

ARZEN-i

fjal e shqipes

ASDREN-i

nga nj pseodonim

Asim

Emer Shqip_ dhe musliman

ASTRIT-i

fjal e shqipes

ATDHE-u

fjal e shqipes

Atdhetar

atdhetar

atijon

atlantik

atrenis

AUDAT-i

nga nj emr njeriu, ilir

augen

kuptimin nuk ja di po e ka nje shok

Aulon

emri i vjeter i vlores

Aurel

AURON

Avdurrahim

avdyl

Avenir

Itali/vjen nga folja avere e ardhme

Avni

Aziz

Emer me prejardhje Ilire

Copyright 2002 - 2015 www.takime.de